Informer Izdvojeno Košarka Sport Video

Košarkaši Dallas Mavericksa u svojoj su dvorani pobijedili Oklahoma City Thunder 100-96 u petoj utakmici finalne serije doigravanja Zapadne konferencije NBA lige. Dobili su je 4-1..

Zaigrat će Teksašani tako prvi put u finalu doigravanja nakon 2006. godine. Veliki su izgledi da će tamo dočekati Miami Heat, istu momčad protiv koje su igrali 2006,. te izgubili 4-2 u seriji nakon 2-0 vodstva. Floridski sastav nakon četiri odigrane utakmice istočnog finala protiv Chicaga ima 3-1 vodstvo.

U četvrtoj su utakmici, igranoj u Oklahoma Cityju, Mavericksi u posljednjoj četvrtini dostigli i prestigli prednost Thundera od 15 koševa (5 minuta i 6 sekundi prije kraja utakmice). Ovaj su put pred svojom publikom dostigli i prestigli prednost gostiju od šest koševa četiri minute i 37 sekundi prije kraja utakmice. U preostalom vremenu momčad Ricka Carlislea dobila je 14-4. Odgovornost je, za razliku od mlade osovine gostujuće momčadi (Westbrook-Durant), na sebe uspješno preuzela superiskusna osovina domaćeg sastava: Dirk Nowitzki (26 koševa ukupno, 9 u posljednjoj četvrtini, 9 skokova), Shawn Marion(26 koševa, 15 u posljednjoj četvrtini, 8 skokova), Jason Kidd (10 asistencija, 7 skokova) i Jason Terry (12 koševa). Portorikanac Barea dodao je 14 koševa uz pet asistencija.

Russell Westbrook završio je utakmicu s 31 košem, osam skokova i pet asistencija, a Kevin Durant s 23 koša i devet skokova. Thunderov šesti a često najbolji igrač, 21-godišnji bek-šuter James Harden, ubacio je 23 koša uz pet skokova i šest asistencija.

Dirk Nowitzki pogodio je minutu i 14 sekundi prije kraja tricu kojom su Mavericksi prešli u vodstvo. Tokom finalne konferencijske serije Nijemac je ostvarivao prosječno 32.2 koša, od čega 11.8 u posljednjoj četvrtini, prenoso gol.hr