14.kolo Premijer lige BiH: Pobjede Čelika, Veleža, Borca i Rudara

Nogometaši Čelika, Veleža, Borca i Rudara ostvarili su pobjede u 14. kolu Premijer lige BiH.

Čelik je upisao treću uzastopnu pobjedu pred svojim navijačima, a ovaj put na “Bilinom polju” savladao je GOŠK sa 2:0. Strijelac oba gola bio je Avdija Vršajević u 73. i 88. minutu.

Velež je nakon serije loših rezultata uspio da dođe do pobjede, savladavši Slobodu sa 3:0.

Golove su postigli Rovčanin (43.), Brković (83.) i Okić (87.).

Do pobjede u gostima došao je Borac, koji je u Lukavici savladao posljednjeplasiranu Slaviju sa 2:0. Banjalučani su poveli u 26. minuti golom Stajića, a konačnih 0:2 postavio je Krunić u 67. minuti.

Rudar je u Prijedoru s visokih 4:0 pobijedio Travnik. Strijelci su bili Pantić (10.), Maksimović (44.), Šuka (65.) i Kantar (85.)

Kasnije su počeli susreti Sarajevo – Zvijezda, Kozara – Željezničar i Leotar – Olimpic, dok u nedjelju igraju Široki Brijeg – Zrinjski.