Nogomet Sport

Baždarević u Lilleu uzeo bod prvaku

Sochaux kojeg sa klupe vodi naš Mehmed Baždarević u utakmici šestog kola Le Championata večeras je remizirao sa Lilleom, rezultatom 2:2. Uspjeh popularnog Meše je veći jer je bod uzeo u gostima.

Poveo je aktuelni prvak golom Pedretija u 50, ali samo pet minuta kasnije domaći ostaju sa igračem manje na terenu jer je isključen  Debuchy. Baždarevićeva ekipa do izjednačenja je došla u 70. minutu. Strijelac je bio Bakambu. Ipak, 12 minuta prije kraja meča i sa igračem manje Lille je opet u vodstvu. Ovaj put mrežu je pogodio Hazard. No, konačnih 2:2 djelo je Privata iz 86. minutu susreta.

Trenutni poredak na tabeli: Montpellier 13 bodova, Lille13, Toulouse 13, Lyon 11, Lorient 11, PSG 10, Rennes 10, Sochaux 8, Auxerre 7, Caen 7, St. Etienne 7, Evian Thonon Gaillard    6, Bordeaux 6, Dijon 6, Brest 5, Nice 5, Ajaccio 5, Valenciennes 4, Olympique Marseille 3, Nancy 2.