Izdvojeno Nogomet Sport

Borac osigurao naslov prvaka BiH

Borac je u 29. kolu na “Grbavici” savladao Željezničara s 1:0 i kolo prije kraja prvenstva osigurao prvi naslov prvaka BiH. Strijelac jedinog gola bio je Stupar u 64. minuti.

Kolo prije kraja Borac ima osam bodova prednosti nad Željezičarom, koji je ovim porazom doveo u pitanje i drugo mjesto na tabeli. Naime, Sarajevo je na gostovanju u Zvorniku savladao Drinu sa 5:0 i Željezničaru prišlo na samo bod zaostatka. Sarajevo, za koje su golove u Zvorniku postigli Obuća (23., 63., 80.), Mihailović (36.-a.g.) i Trebinjac (39.), u posljednjem kolu dočekuje Velež, dok Željezničar gostuje Rudaru.

U drugom derbiju 29. kola Široki Brijeg je na “Pecari” savladao Zrinjski sa 4:1 i tako osigurao četvrto mjesto. Golove za Široki postigli su Roskam (27., 58.), Wagner (29.) i Pinjuh (72.), dok je jedini pogodak za Zrinjski postigao Lendrić (37.).

Čelik je golom Čulova u 42. u Zenici savladao Slobodu sa 1:0, dok je Velež pobijedio Slaviju sa 2:1. Strijelci za Mostarce bili su Demić u 7. i Okić u 87. minuti, dok je Pušara u sudijskoj nadoknadi pogodio za konačnih 2:1.

Minimalnu pobjedu ostvario je i Travnik, koji je na “Piroti” pobijedio Rudar sa 2:1. Gosti iz Prijedora poveli su u 69. minuti preko Kecmana. Na 1:1 poravnao je Imširović u 80., a pobjedu Travniku donio je Ćurić u 90. minuti.

Susreti u Trebinju i Gradačcu završeni su bez pobjednika. U Trebinju su Leotar i Budućnost odigrali 1:1. Gosti su poveli u 9. minuti preko Haskića, a na 1:1 izjednačio je Vranešević u 45. minuti.

Zvijezda i Olimpic su u Gradačcu odigrali neriješeno 2:2. Prodanović je autogolom u 3. minuti donio prednost Olimpicu, a na 1:1 poravnao je Đelmić (17.). Vodstvo Zvijezdi donio je Tosunović (27.), a konačnih 2:2 postavio je Harba u 41. minuti.