Čelik slavio u Gradišci

Fudbaleri zeničkog Čelika danas su na gostovanju kod Kozare došli do prve ovosezonske gostujuće pobjede. Zeniičani su  bili bolji sa 2-1, golove za Čelik postigli su Tosunović i Purić dok je za domaće precizan bio Studen.
Zeničani su bolje otvorili utakmicu i od samog početka krenuli ka golu domaćina, imao je tim Elvedina Beganovića terensku inicijativu koju nakon nekoliko prilika preko Šišića i Tosunovića, golom kruniše ovaj drugi.

U 34. minuti, Emir Hadžić je centaršutom sa desne strane uposlio Tosunovića koji pogađa za vodstvo Čelika od 1-0.

Međutim, na odmor se otišlo rezultatom 1-1, s obzirom da je u 39. minuti stvari na početak vratio Nenad Studen koji pogađa za izjednačenje.

U drugom poluvremenu gledaoci na tribinama stadiona u Gradišci mogli su vidjeti dobru fudbalsku predstavu, i jedni i drugi stvarali su dosta prilika.

Najprije je Hadžić zaprijetio iz slobodnog udarca ali je Kozić odbranio.

Nedugo zatim veliku priliku za Kozaru nije iskoristio Stančić ja rezultat i dalje bio 1-1.

Međutim, pred sami kraj utakmice, Dario Purić je nakon odličnog solo prodora pretrčavši više od 20 metara pogodio mrežu Kozare i donio pobjedu ekipi Čelika.