Chelsea, Zenit i Olimpic Marseille idu dalje

Poslije 6. kola ovogodišnje Lige prvaka razriješene su dileme koje momčadi iz grupa E,F,G i H nastavljaju takmičenje. Derbi večeri odigran je u Londonu gdje je domaći Chelsea dočekao Valenciju i ispratio je sa tri gola u mreži, piše SCsport

Već u 3. minuti na asistenciju Mate pogodio je Drogba. U 22. minuti Drogba je bio asistent, a siguran egzekutor Ramires. Prolazak Chelsea u narednu rundu potvrdio je Drogba u 76. minuti, ponovo na asistenciju Mate. U grupi E remizirali su Genk i Bayer. Bilo je 1:1, a gol za prvaka Belgije postigao je Vossen u 30., a izjednačio je Derdiyoku 86. minuti.

U grupi F Arsenal je ranije obezbijedio prvo mjesto, dok je u “foto finišu” prolazak dalje obezbijedio francuski Olimpic Marseille. Pirejci su večeras savladali Topnike sa 3:1, i imali prolazak dalje, jer je Borussija vodila sa 2:0, ali su Francuzi došli do velikog preokreta i pobjede koja ih je odvela u drugi krug.

Golove za grčki sastav postigli su Djebbour u 16. , Fuster u 36. minut i Modesto u 89., dok je gol za Arsenal, koji je nastupio u kombinovanom sastavu, postigao Benayoun u 57. minuti susreta. Prvak Njemačke je ispustio prednost od 2:0, a nakon novog poraza oprostio se od ovogodišnjeg učešća u Ligi prvaka. Milioneri su poveli preko Blaszczykowski i Hummelsa, a onda su Franuzi dodali gas i u potpunosti preokrenuli rezultat. Ramy je pogodio za 2:1 u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela, na 2.2 izjednačio je Ayew u 85., a zlata vrijedan gol postigao je Valbuena u 87. minuti susreta.

Porto nije uspio savladati Zenit, tako da će svoj evropski put nastaviti u Ligi Evrope, čiji su trofej osvojili prošle godine. Rusi su izdržali sve nalete Portugalaca i sačuvali 0:0. Apoel našeg Sanela Jahića izgubio je na domaćem terenu od Shaktara sa 2:0. Strijelci su bili Adriano i Seleznov, a Jahić je odigrao cijeli susret.

Najmanje neizvjesnosti bilo je u grupi H. Prvak Evrope sa kombinovanim timom demolirao je Bate Borisov sa 4:0. Golove za Katalonce postigli su: Roberto (35), Montoya (60), Pedro (63, 89).

Plzen i Milan su remizirali 2:2, iako su Milanezi preko Pata i Robinha imali prednost od 2:0. Za Čehe su pogodili Bystron u 89. i Duris u 90+2.

Takmičenje u Ligi Evrope nastavljaju: Valencia, Olympiacos, Porto i Plzen, piše SCsport