Izdvojeno Ostali sportovi Sport

Čudesni Đoković srušio Nadala

Nakon finala Madrida u kojem je slavio Đoković, dva trenutno najbolja svjetska tenisera ponovo su igrali u finalu velikog turnira u Rimu, također iz Master 1000 kategorije.
U prvom setu gledali smo nevjerojatan tenis i čitav niz briljantnih poena. Đoković je bio taj koji je oduzeo servis protivniku kod 4-3, servirao za set, ali izgubio servis. No, kod 5-4 došao je do set lopte na 30-40 i zatim ju briljantno realizovao i dobio prvu dionicu igre.
Na početku drugog seta Đoković je lako dobio svoj servis, a onda okrenuo 40-0 Nadala i napravio ‘break’, zahvaljujući spektakularnim direktnim poenima forhendom. No, Nadal je odmah uzvratio. Ipak, kod 4:4 srpski je tenisač obranio svoj početni udarac, a onda silovitom serijom udaraca oduzeo protivniku i priveo priču kraju nakon četvrte meč lopte, prenosi gol.hr