Sport Tenis

Davis Cup: Amer Delić razbio Zoppa i odveo reprezentaciju u finale

Naša teniska reprezentacija ostvarila je povjesni rezultat u Davis Cupu. Poslije današnjeg trijumfa Amera Delića nad Jurgenom Zoppom, naši reprezentativci stigli su do 3. kola II Euroafričke zone i za prolazak u I zonu igraće sa reprezentacijom Danske koja je nadigrala Latviju sa 3:2.

Amer Delić je u uzbudljivom susretu sa 3:0 nadigrao Zoppa, a posebno upečatljiv bio je prvi set.  Naime, u prvom setu igralo se 75. minuta, a naš teniser uspio je odbraniti osam set lopti za Jurgena Zoppa. Na kocu u tai – breku iskoristio je svoju drugu set loptu i sa 14:12 došao do pobjede u prvom setu od 7:6.

Na krilima oko 2.500 gledalca u “Mejdanu” Amer Delić, je silovito krenuo u drugi set. U šestom gejmu uspio je oduzeti servis Zoppu, a onda sačuvati svoje servise. Poslije 39. minuta igre bilo je 6:3 i velikih 2:0.

Treći set naš teniser je riješio u svoju korist sa 7:5. U posljednjem turnirskom meču sastaju se Aldin Šetkić i Jaak Poldma, ali taj meč nema nikakav rezultatski značaj.

Amer Delić – Jurgen Zopp 3:0 (7:6, 6:3, 7:5)