Nogomet Sport

Džeki 71 minuta, City će u revanšu juriti gol zaostatka

Poslije uživanja u mečevima Lige evropskih prvaka, ljubitelji fudbala širom Evrope večeras su mogli pratiti i susrete Evropske lige. Na terenu je bio i jedini naš reprezentativac, Edin Džeko, koji je sa Manchester Cityjem gostovao u Portugalu.

Građani su poraženi rezultatom 0:1, a naš reprezentativac igrao je do 71. minute kada je umjesto njega u igru ušao Mario Balotelli. Trenutak odluke dogodio se u 51. minuti, kada je Xandao iskoristio neopreznost gostujuće odbrane i matirao Harta za 1:0.

Naubjedljiviji trijumf ostvarili su fudbaleri Atletico Madrida koji sup red domaćim navijačima savladali Bešiktaš sa 3:1. Međutim, možda je Olympiakos napravio i bolji posao jer je uspio savladati Metalist Kharkiv u gostima sa 1:0.

Iznenađenjem se može nazvati i poraz Schalkea u Holandiji. Timu iz Gelsenkirchena presudio je Luuk de Jong golom iz penala u 61. minuti.