Izdvojeno Nogomet Sport

Džeki četiri minute u pobjedi Cityja nad Arsenalom

Derbi 16. kola engleskog Premiershipa između Manchester Cityja i Arsenala pripao je domaćem timu pobjedom od 1:0. Jedini gol na susretu koji je je postigao David Silva u 53. minuti vratio je „građane“ na vrh premierligaške tabele, piše SCsport

Bh. reprezentativac u redovima sa Eastlansa, Edin Džeko, dobio je priliku u samome finišu susreta. Dijamant je u 85. minuti na travnjaku stadiona Etihada zamijenio bivšeg fudbalera Arsenala Samira Nasrija.

Ekipi trenera Roberta Mancinija ovo je bila peta pobjeda u ovome prvenstvu u kojoj nije primila gol. Nakon ovoga trijumfa „građani“ ponovo imaju dva boda prednosti u odnosu na svog prvog pratioca i gradskog rivala Manchester United.

S druge strane „topnicima“ je ovo prvi poraz nakon osam kola bez poraza (sedam pobjeda i jedan remi). Sastav Arsenea Wengera nakon 16. kola zauzima petu poziciju sa 29 osvojenih bodova.