Nogomet Sport

Džeki sat vremena igre, City savladao Everton 2:0

Manchester City Edina Džeke na svom Etihadu, savladao je ekipu Evertona rezultatom 2:0. Gol za vodstvo Cityja postigao je Mario Balotelli, u 68. minutu meča, a konačan rezultat postavio je James Milner u 89. minuti.

Naš reprezentativac igrao je do 60. minute, kada ga je zamijenio upravo kontraverzni italijanski napadač.  A James Milner, strijelac drugog gola je ušao kao izmjena Sergiu Agueru u 78. minuti meča.

U prvom poluvremenu, Džeko je imao dva ozbiljnija pokušaja na gol. Prvi put je na Richardsovo dodavanje izvukao maksimum, ali je šutirao preko gola u gužvi odbrambenih igrača. Pred kraj prvog dijela uputio je još jedan šut sa oko 25 metara, ali je lopta završila pored lijeve stative Howardovog gola.

Ovom pobjedom City je došao na čelo Premiershipa, a tu će ostati minimalno do kraja utakmice Stoke – Manchester United, koja počinje u 18:30.