Džeko: Ovo je bilo naše najteže gostovanje u sezoni

Nogometaši Manchester Cityja nastavljaju “harati” engleskim Premiershipom. U utakmici 11. kola su na gostovanju pobijedili Queens Park Rangers 3-2, makar je domaćin bio vrlo blizu oduzimanja bodova favoritu.

Kako god bilo, Manchester City je zadržao prednost na vrhu tabele od pet bodova u odnosu na gradskog rivala, Uniteda.

Moram reći da su me domaći igrači Queens Park Rangersa ugodno iznenadili. Očekivali smo lakšeg suparnika, a na kraju je ispalo vraški teško. Čak štoviše, ovo je bilo naše najteže gostovanje u sezoni. QPR je nabio žestoki i jaki ritam, te smo se morali gadno pomučiti ne bi li uhvatili tri boda ” rekao je Edin Džeko koji je u 43. minuti postigao pogodak za City, za tadašnjih 1-1.

Inače, pobjedu je Cityju osigurao Yaya Toure preciznim udarcem glavom u 74. minuti.

Ovo je bila već sedma uzastopna pobjeda Manchester Cityja, računajući sva takmičenja u kojima nastupaju.