Nogomet Sport

Edin Višća pogodio u remiju BiH i Bjelorusije

U drugom meču kvalifikacija za EP koje će se održati u Izraelu, u okrviru Grupe 1, mlada reprezentacija je na gostovanju u Bjelorusiji remizirala sa domaćom selekcijom odigravši 1:1. Bh. mladići sada iz dva meča, imaju četiri osvojena boda.

Otvaranje meča proteklo je u inicijativi izabranika Vlade Jagodića. U 3. i 10. minuti neprecizan je bio Muhamed Bešić, ne i sjajni Edin Višća četiri minuta kasnije kada je novi fubaler Istanbul BB-a u vodstvo doveo mlade „zmajeve“.

Ipak, već u narednom ozbiljnijem, napadu domaći fudbaleri su izjednačili. Strijelac za 1:1 bio je Kuzmenok u 16. minuti meča. Do kraja prvog poluvremena mladi reprezentativci BiH stvorili su još nekoliko izglednih prilika, a njihov glavni kreator bio je brzonogi Višća. Strijelac vodećeg gola za našu selekciju imao je još dvije odlične prilike u finišu prvog poluvremena, ali nije ih uspio realizovati.

Već u prvoj minuti nastavka dobru šansu za bh. mladiće imao je kapiten tima Nemanja Bilbija ali je bio neprecizan. Nedugo zatim finu priliku imao je i fudbaler Sarajeva Kenan Handžić, rezultat je ipak ostao nepromjenjen.

U sudijskoj nadoknadi, Višća je imao posljednju šansu iz slobodnog udarca, ali je Voytekhovich odbranio.

Iako su dominirali i tokom drugog poluvremena, i stvarali šanse, Višća, Stevanović, Bešić i drugovi nisu uspjeli doći do drugog pogotka koji bi ih odveo do pobjede.

Bjelorusija – BiH 1:1
Stadion: Gorodskoi Stadion – Borisov. Gledalaca: 500. Sudija: Oliver Drachta (Austrija). Strijelci: 0:1 – Višća (14.), 1:1 – Kuzmenok (16.). Žuti kartoni: Čolić, Sipović (BiH), Zaleski, Khvaschinski (BLR).

BJELORUSIJA: Voytekhovich, Polyakov, Politevich, Zaleski, Kugan, Kravchuk (od 27. Khvaschinski (od 73.Korolyuk)), Khlebosolov, Kuzmenok, Skitov (od 89. Ivanov), Kendysh, Aleksievich.
Trener: Yuri Shukanov