Izdvojeno Nogomet Sport Video

VIDEO/ Edin Višća odličan u remiju protiv Eskisehirspora

Završene su još tri utakmice 8. kola turskog nogometnog prvenstva. Istanbulspor B čiji dres nose bh. internacionalci i nogometni reprezentativci Edin Višća (mlada) i Kenan Hasagić (seniorska), remizirao je na svom travnjaku protiv Eskisehirspora, kluba za koji igra bivši bh. reprezentativac Safet Nadarević.

Bila je to utakmica sa pravom dramom u finišu, kada su pala čak dva gola. Poveli su domaći preko Holmena u 39. minutu, što je bio i rezultat prvog dijela utakmice. U 53. minutu gosti dolaze do izjednačenja preko Yilmaza sa bijele tačke. I, činilo se da će to biti i konačan rezultat. No, u 90. minutu prvo su gosti zabili za 1:2, a samo minutu kasnije domaći su poravnali za konačnih 2:2.

Edin Višća odigrao je još jednu odličnu partiju, i ponovo se našao u startnoj postavi Istanbulspora. Forma našeg mladog reprezentativca svakako raduje, a posebno činjenica da se očito vrlo brzo uklopio u novu sredinu. Igrao je do 77. minuta.

Kenana Hasagića nije bilo na golu zbog ozljede, dok je stoper Safet Nadarević na suprotnoj strani igrao svih 90 minuta.

Samsunspor i Karbukspor su odigrali bez golova, dok je Orduspor remizirao kod kuće protiv Bursaspora 1:1.

Poredak: 1. Fenerbahce 17 (-1), 2. Galatasaray 14 (-1), 3. Orduspor 15, 4. Istanbulspor BB 14…