Izdvojeno Ostali sportovi Sport

Euforija u Finskoj: Preko 100 hiljada ljudi dočekalo heroje!

Finci su svojoj hokejaškoj reprezentaciji na ledu, koja je u Slovačkoj osvojila naslov svjetskog prvaka, priredili doček za pamćenje.

Cijela je nacija u transu zbog prvog svjetskog zlata nakon 16 godina.

Najljepši mogući scenarij dogodio se finskim hokejašima i navijačima na Svjetskom prvenstvu u Slovačkoj. Osvojili su naslov svjetskih prvaka, a u finalu su pobijedili ljute rivale Šveđane, i to sa 6-1! Na prvenstvo su stigli tiho, s puno mladih igrača koji su budućnost finskog, ali i svjetskog hokeja. Na kraju su iznenadili sve, pa čak i sebe kada su podigli trofej najboljeg na svijetu.

Bio je to drugi naslov pobjednika SP-a za Finsku. Onaj prvi osvojili su još 1995. godine. Nakon 16 godina čekanja, cijela zemlja pretvorila se u pozornicu za ludu proslavu, koja se otegnula duboko u noć, prenosi gol.hr