Izdvojeno Nogomet Sport

Kiks Juventusa u Torinu, Lecce jedini slavio u gostima

Nogometaši Juventusa odigrali su razočaravajućih 1-1 na svom terenu protiv Cagliarija u 18. kolu Serije A, dok je Lecce šokirao Firencu i uzeo prva tri boda pod vodstvom Sersea Cosmija.

Kada je crnogorski napadač Mirko Vučinić već u 7. minuti doveo Juve do vodstva, očekivala se sigurna pobjeda “stare dame”. Međutim, gosti se nisu predavali, te su preko Cossua u otvaranju nastavka došli do poravnanja koje im je na kraju i donijelo veliki gostujući bod u Torinu.

Nakon što je u premijeri na klupi posljednjeplasirane ekipe lige Leccea kapitulirao od Juventusa, već u narednom kolu Serse Cosmi je pokazao da je ipak podignuo ekipu. Na gostovanju kod Fiorentine slavili su 1-0 pogotkom Di Michelea iz jedanaesterca i time prekinuli niz od sedam utakmica bez pobjede u kojima su upisali šest poraza i jedan remi.

Zadnju pobjedu Lecce je upisao još 6. novembra na gostovanju kod Cesene, a zanimljivo je istaknuti da još nisu slavili na domaćem terenu. Naime, sve tri dosadašnje pobjede u Serie A stigle su na strani.

Parma je također došla do tri boda s novim čovjekom na klupi. Ovoge sedmice ekipu je preuzeo Roberto Donadoni i u debiju pred domaćim navijačima slavio pobjedu nad Sienom 3-1.

Kontroverzni rumunski napadač Adrian Mutu postigao je svoj sedmi i osmi ligaški gol u pobjedi Cesene nad Novarom od 3-1. Nakon Mutuovih zgoditaka u 20. i 39. minuti, dvojbe oko pobjednika razriješio je Rinaudo pogodivši vlastitu mrežu u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Do kraja je tek u 89. minuti japanski reprezentativac Morimoto ublažio poraz.

Udinese je nakon domaćeg poraza u kupu od Chieva za njih lošu sedmicu zaključio u Genovi gdje su istoimeni domaćini s igračem manje izdržali nalete Di Natalea i društva te sačuvali prednost od 3-2 u zadnjih 15 minuta utakmice. Premda je sastav iz Udina poveo u 14. minuti preko Ferronetija, a s tim rezultatom se otišlo i na odmor, u nastavku su domaćini u furioznom ritmu zabili tri puta i okrenuli susret u svoju korist.

Ipak, u 74. minuti isključen je Rossi, a Di Natale iz jedanaesterca svojim 14. ligaškim golom sezone smanjuje na 3-2, no to je bilo sve što su mogli. Po ustaljenom običaju, čim napuste Siciliju nogometaši Palerma ne mogu do bod(ov)a, pa su shodno tome na gostovanju u Chievu izgubili 1-0. Igor Budan zaigrao je za goste od 66. minute umjesto Pinille. Palermo je na 10 gostovanju ove sezone u Serie A upisao tri remija i sedam poraza.

Večeras u posljednjem dvoboju 18. kola, te u velikom milanskom gradskom derbiju, igraju aktealni prvak Milan i Inter.

Serie A, 18. kolo:
Chievo – Palermo 1-0 (Sammarco 50) Budan od 66 umjesto PinilleCesena – Novara 3-1 (Mutu 20, 39-11, Rinaudo 45+1-ag / Morimoto 89)Fiorentina – Lecce 0-1 (Di Michele 66-11m)
Genoa – Udinese 3-2 (Granquist 49, Janković 51, Palacio 71 / Ferroneti 14, Di Natale 75-11m)Juventus – Cagliari 1-1 (Vučinić 7 / Cossu 48)Parma – Siena 3-1 (Biabiany 24, Valiany 66, Giovinco 90+3 / Grossi 79)