Haris Medunjanin bio je strijelac za svoj Maccabi večeras u Atini protiv Panathinaikosa. Izraelaci su nakon 3:0 u Tel Avivu, rutinski sačuvali prednost iako su izgubili 2:1 1:1. Bh. reprezentativac je mrežu Atinjana pogodio u 61. minuti i doveo goste u vodstvo, a igru je napustio u 76.minuti. Sve što su domaći uspjeli jeste da poravnaju preko Boumsonga (70) i onda do kraja ostvare pobjedu od 2:1 (Toche 79).

Veliko iznenađenje priredio je Maribor koji je izbacio Glasgow Rangerse za koje nije nastupio naš Saša Papac. Slovenski tim je odigrao 1:1 što je bilo dovoljno za prolaz. Za iznenađenje se pobrinuo i Sion, koji je izbacio Celtica.

Senad Lulić odigrao je sjajnih 90 minuta u novoj pobjedi Lazija nad Rabotničkim. Rimljani su nakon 6:0 slavili i u Skoplju sa 3:1 uz dva gola Rocchija i jednog Hernanesa.

Mehmed Baždarević i njegov Sochaux doživjeli su pravi debakl na svom terenu od Metalista. Nakon sjajnih 0:0 u prvom susretu, izabranici populanog Meše su poraženi sa čak 4:0.

Stoke je bez Asmira Begovića bez većih problema porazio Thun, dok se za iznenađenje pobrinuo Slovan koji je izbacio Romu. Olimpico je šokirao Štepanovsky u 82. minuti. Roma je vodila od 11. minute (Perrotta). Iako je vodio Partizan neće igrati grupnu fazu. Beograđane je šokirao gol u 113. minuti kojeg je postigao Rice. Grobari su se potom okomili na Upravu klubu tražeći ostavke. Ni Emir Spahić neće igrati Evropsku ligu, jer je Sevilla večeras samo remizirala sa Hannoverom (1:1). Kapiten bh. tima nije igrao zbog povrede.