Nogometaši Čelika i Željezničara odigrali neriješeno, pobjeda Širokog Brijega u Vrapčićima

Nogometaši Čelika i Željezničara su u derbi susretu šestog kola Premijer lige BiH danas na “Bilinom polju” odigrali neriješeno 1:1.

Domaći su poveli u prvoj minuti golom Šišića, a na 1:1 poravnao je Jamak u 51. minuti.

Čelik je posljednjih dvadesetak minuta igrao s igračem manje, nakon što je Čović dobio crveni karton. No, Željezničar i pored terenske inicijative i brojčane premoći nije uspio da dođe do pobjedonosnog pogotka.

Gostujuću pobjedu u šestom kolu zabilježio je Široki Brijeg, koji je u Vrapčićima savladao Velež sa 2:0. Strijelci za četvrtu pobjedu Širokobriježana bili su Ćorić (37.) i Kvesić (83.). Domaći su od 67. minute igrali bez Durakovića koji je dobio crveni karton.

Minimalne pobjede u ovom kolu ostvarili su Zvijezda i Sloboda. Zvijezda je golom Halilovića u 33. minuti pobijedila Olimpic s 1:0, dok je istim rezultatom Sloboda savladala Travnik. Strijelac jedinog gola bio je Slomić u 36. minuti.

U 19 sati počinje susret Sarajevo – Kozara, a pola sata kasnije na teren će izaći Borac i Zrinjski. U nedjelju u 16.30 sastaju se GOŠK – Rudar i Slavija – Leotar.