Pjanić pogodio i asistirao u pobjedi Lyona nad Montpellierom

Nakon dosta blijede igre Lyona u prvom poluvremenu bez puno ideje u ofanzivi trener „lavova“ sa Gerlanda od 46. Minute susreta protiv Montpelliera u igru je uveo bh. reprezenativca Miralema Pjanića, a ovaj mu se odužio na najbolji mogući način.

Mladom veznjaku „zmajeva“ bile su dovoljne tri minute da savlada golmana Montpelliera Pionniera, nekadašnjeg tima kapitena bh. selekcije Emira Spahića. Ipak, ni to nije bilo sve od našeg reprezentativca. Šest minuta prije kraja susreta asistirao je Piedu za vodstvo od 2:0. Sve što su fudbaleri Montpelliera uspjeli napraviti u ovom susret jeste utješni gol kojeg je u 90. minuti postigao Bedimo.

Pored gola i asistencije bh. reprezentativac koji će od ponedjeljka biti na okupljanju reprezentacije uspio je i u 61. minuti zaraditi žuti karton. Posao Pjaniću i Lyonu dodatno je olakšao Younes Belhanda koji je u 82. Minuti meča zaradio direktni crveni karton.