Pjaniću tri, a Luliću samo jedan bod u 16. kolu talijanskog prvenstva

Kompletirano je 16. kolo italijanske Serije A, a naši reprezentativci imali su razloga za slavlje.

Miralem Pjanić sa Romom je slavio gostujuću pobjedu protiv Bologne. Rimljani su poveli u 17. minuti golom Taddeia, a konačan rezultat postavio je Osvaldo u 40. minuti. Pjanić je igrao do 72. minuta.

Senad Lulić sa Lazijom se morao zadovoljiti bodom na domaćem terenu protiv Chieva. Gosti su čak bili bliži pobjedi, ali je domaći golman spasio svoj tim.

Najubjedljiviji je bio Napoli koji je rezultatom 6:1 deklasirao Genou. Najveće zasluge pripadaju dvostrukom strijelcui Cavaniju. I Inter je nastavio seriju dobrih igara, a ovaj puta bili su bolji od Leccea (4:1).

Na tabeli vodi Milan sa 34 boda, koliko ima i drugoplasirani Juventus, a dalje slijede: Udinese 32, Lazio 30, Inter 26, Napoli, Roma po 24…