Pobjeda Željezničara za vrh tabele

Nogometaši Željezničara pobjedom su okončali jesenji dio Premijer lige Bosne i Hercegovine.

U susretu 15. kola Željezničar je danas na “Grbavici” savladao Leotar sa 2:0 i tako preuzeo vrh tabele sa dva boda prednosti nad Širokim Brijegom, koji ima utakmicu manje.

Golove su postigli Adilović u 25. i Zeba u 53. minuti.

Do gostujućeg trijumfa došao je Čelik, koji je na “Piroti” savladao Travnik sa 4:3.

Čelik je već nakon osam minuta imao prednost od tri gola, čime je praktično osigurao pobjedu. U 1. minuti Hadžić je pogodio za 0:1, tri minute kasnije u strijelce se upisao i Purić, a na 0:3 povisio je Martinović u 8. minuti.

Badrov je u 22. smanjio na 1:3, dok je Čelik u 35. minuti preko Nemeljakovića došao do četvrtog gola.

Do kraja susreta Travnik je preko Popovića (75.) i Varupe (90.) ublažio poraz.

Minimalne pobjede u 15. kolu ostvarili su Sloboda i Kozara.

Tuzlaci su na “Tušnju” u derbiju začelja savladali Slaviju sa 1:0, a pogodak je u sudijskoj nadoknadi postigao Zoletić.

Zvijezda je u Gradačcu s 1:0 savladala Kozaru, pogotkom