Potop Rođenih na Grbavici

Željezničar je lakše nego se očekivalo slavio protiv mostarskog Veleža. Nešto poput u domaćoj utakmici protiv Slobode, i večeras su Plavi četiri lopte smjestili u mrežu gostiju u prvih 45 minuta utakmice.

Utakmica se od samog starta pretvorila u dvoboj Veleža ne jednoj, te Zebe i Adilovića na drugoj strani. Tri je puta Željin dvojac u prvih 45 minuta izašao kao pobjednik. I to po šablonu Zeba asistira, Adilović zabija.

Samo jednom, kod trećeg gola, Zebinu ulogu preuzeo je Svraka, a Adilovića je „odglumio“ Smajić.

U drugom dijelu susreta, Željezničar je i dalje bio bolji tim na terenu, no u tom periodu utakmice slavio je Velež.

U 90. minutu utakmice Selimović je igrao rukom u kaznenom prostoru, a sudac Dominković pokazao na bijelu tačku. Rovčanin je bio siguran za konačnih Željezničar – Velež 4:1.

Željezničar – Velež 4:1

Stadion Grbavica. Sudac: Vladimir Dominković iz Orašja. Strijelci: 1:0 Adilović (2.), 2:0 Adilović (25.), 3:0 Smajić (38.), 4:0 Adilović (43.), 4:1 Rovčanin (90.). Žuti kartoni: Duraković, Demić, (Velež), Drakul, Gerhard (Željezničar).

ŽELJEZNIČAR: Gušo, B. Čolić, Kvesić, Bogičević, Vasilić, Gerhard, Smajić, Svraka (od 72. Stančeski), Adilović, Zeba, Bešlija (od 62. Drakul). Trener: Amar Osim.

VELEŽ: Bobić, Škaljić, Kazazić, Jazvin, Lakičević, Kodro, Demić (od 77. Zvonić), Duraković (od 56. Duraković), Brković, Zolj (od 72. Hasanović), Ivetić. Trener: Mirza Varešanović, piše SCsport.