Nogomet Sport

Premijer liga: Gostujuće pobjede Širokog Brijega i Travnika

Nogometaši Veleža, Širokog Brijega, Travnika i Slobode ostvarili su pobjede u drugom kolu Premijer lige BiH.

Velež je do druge pobjede ove sezone došao trijumfom nad Slavijom rezultatom 3:0. Golove su postigli Rovčanin (30.), Kajtaz (37.- penal) i Berbić (47.).

Drugu pobjedu ostvario je i Široki, koji je u gostima u Gradačcu savladao Zvijezdu sa 2:0. Goste iz Širokog Brijega u vodstvo je doveo Zakarić u 38. minuti, a konačnih 0:2 postavio je Wagner u 85. minuti.

Do pobjede u gostima došao je i Travnik. Nakon remija sa Zrinjskim u prvom kolu na “Piroti”, nogometaši Travnika su danas u Lukavici savladali Olimpic sa 2:1. Strijelac oba gola za Travničane bio je Haris Bešlija (32., 56.), dok je pogodak za Olimpic postigao Kapić (81.).

Prvu pobjedu u sezoni ostvarila je Sloboda, koja je na “Tušnju” savladala novog premijerligaša Kozaru s 1:0. Strijelac je bio Mešanović u 67. minuti.

Susret Čelik – Zrinjski počinje u 19.30, Borac – Leotar u 20.00, a Željezničar – Rudar u 21.00. U nedjelju igraju GOŠK – Sarajevo (17.00).

Olimpic – Travnik 1:2
Zvijezda – Široki Brijeg 0:2
Sloboda – Kozara 1:0
Velež – Slavija 3:0