Izdvojeno Nogomet Sport Udarno

Primera: Real uvjerljivo protiv Mallorce

U posljednjem nedjeljnom susretu devetog kola španjolskog nogometnog prvenstva madridski Real je ostvario uvjerljivu pobjedu 5:0 na gostovanju kod Mallorce.

Real je bio dominantan od početka, pa je već u osmoj minuti Higuain pospremio loptu u mrežu. Na 2:0 povisio je Ronaldo u 22. minuti na dodavanje Higuaina, a za 3:0 pogodio je opet Higuain u 70. minuti.

Za 4:0 ponovno je pogodio Ronaldo u 73. minuti. Bio je to Portugalčev osamnaesti ovosezonski pogodak u svim natjecanjima. Konačnih 5:0 postavio je Callejon u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Deveto kolo Primere bit će zaključeno u ponedjeljak uvečer susretom Real Valladolid – Real Sociedad.

Na ljestvici vodi Barcelona s 25 bodova, koliko ima i Atletico Madrid uz slabiju gol-razliku. Malaga je treća s 18, a Real Madrid četvrti sa 17 bodova. Betis i Levante imaju po 16, Sevilla 14, Getafe 13 bodova, itd.