Košarka Sport

Real bolji od Caje, 22 poena TeletovićaA

U prvoj utakmici, a ujedno i derbiju 31. kola španjolskog košarkaškog prvenstva, Real Madrid je na svom parketu savladao Caju Laboral (76:71).

Izabranici Duška Ivanovića mnogo bolje su otvorili utakmicu i nakon prvih 10 minuta imali su prednost od četiri poena (20:16). I u drugoj četvrtini Teletović i društvo su bili bolja ekipa, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 41:32 za Caju Laboral.

Međutim, izabranici Emanuelea Molina u trećoj četvrtini su odigrali fenomenalno, pogotovo u odbrani, pa su uspjeli nadoknaditi minus i u posljednjih deset minuta ušli su sa viškom od devet poena (56:47). Košarkaši Caje u posljednji period rješili u svoju korist (24:20), no to im nije bilo dovoljno za pobjedu.

Kod pobjedničke momčadi D’or Fischer sa 19, te Rodriguez sa 16 poena bili su najefikasniji, dok je kod Caje ponovo sjajnu partiju pružio naš reprezentativac Mirza Teletović, koji je imao učinak od 22 poena i pet skokova. Za tri poena Teletović je gađao 4/10, a za dva 5/7.

izvor:SPSP.ba