Izdvojeno Nogomet Sport

Real pregazio Dinamo, srušili rekord u brzini postizanja golova

U sinoćnjoj utakmici između Real Madrida i zagrebačkog Dinama u Ligi prvaka “kraljevski klub” srušio je rekord prema brzini postizanja četiri gola u najelitnijem klupskom nogometnom takmičenju…

Real je pregazio Dinamo na Santiago Bernabeuu rezultatom 6-2, a vodio  je sa  4-0 već u 20. minuti nakon gola Mesuta Özila.

Prethodno je rekord držao Monaco koji je u prvoj fazi takmičenja sezone 2000/01 protiv Galatasaraya četiri gola imao na kontu u 25. minuti. Tada su za današnjeg drugoligaša zabili Contreras (6.), Bonnal (19.), Simone (22.) i Nonda (25.).

Dodajmo i da je sinoćnja pobjeda bila 12. uzastopna Realova u svim takmičenjima, čime je Mourinhova momčad izjednačila drugi najuspješniji niz u klupskoj povijesti (iz sezone 1961/62).

Najduži pobjednički niz madridskog kluba datira iz sezone 1960/61, kada su nanizali 15 uzastopnih pobjeda.