Rezultati nogometne Lige prvaka: Barcelonu zaustavio Celtic

Nogometaši Celtica napravili su veliko iznenađenje savladavši u četvrtom kolu Lige prvaka u Glasgowu ekipu Barcelone sa 2:1.

Strijelci za škotskog prvaka bili su Wanyama (21.) i Watt (83.), dok je jedini pogodak za bivšeg prvaka Evrope postigao Messi (90.).

U drugoj utakmici G-grupe Benfica je u Lisabonu pobijedila moskovski Spartak sa 2:0, a oba gola postigao je Cardoso (55., 69.).

Barcelona je i dalje vodeća sa devet bodova, Celtic ima dva boda manje, Benfica je treća sa četiri, a Spartak posljednji s tri boda.

Najubjedljiviju pobjedu u četvrtom kolu ostvario je Bayern. Bavarci su u Münchenu u okviru F-grupe savladali Lille sa 6:1. Pizarro je postigao tri gola (18., 28., 33.), dok su se u strijelce u dresu Bayerna upisali i Schweinsteiger (5.), Robben (23.) i Kross (66.). Strijelac jedinog gola za goste bio je Kalou (58.).

Valencia je u drugoj utakmici u grupi savladala Bate Borisov sa 4:2. Golove za Španski tim postigli su Jonas (26.), Soldado (29. – pen.) i Feghouli (51., 86), dok su strijelci za Bate bili Bressan (53.) i Mozolevski (83.).

Valencia i Bayern imaju po devet bodova, Bate je treći sa šest, dok je Lille na posljednjem mjestu bez bodova.

Manhester United došao je do četvrte pobjede kojom je osigurao plasman u osminu finala. United je slavio u gostima protiv Brage sa 3:1.

Domaći su poveli u 49. minuti golom Alana iz penala, a poravnao je Van Persie u 81. minuti. Za preokret se pobrinuo Rooney tri minute kasnije sa bijele tačke, a konačnih 3:1 postavio je Hernandez u posljednjoj minuti.

Istim rezultatiom Galatasaray je u gostima pobijedio Cluj te prvom pobjedom zadržao šanse za plasman među 16 najboljih ekipa. Igrač utakmice bio je Yilmaz koji je postigao sva tri gola za turski tim (18., 61., 74.). Počasni pogodak za domaće postigao je Sougou (53.).

Manchester ima 12 bodova, a slijede Cluj i Galatasaray sa po četiri te Braga s tri boda.

Chelsea je u Londonu savladao Šahtar iz Donjecka sa 3:2 i probio se na prvo mjesto E-grupe. Torres je doveo engleski tim u vodstvo u 6. minuti, a tri minute kasnije izjednačio je Willian. U 40. minuti Oscar je pogodio za novo vodstvo Chelseaja, dok je Willian ponovo poravnao svojim drugim golom u 47. minuti. Pobjedu Chelseaju donio je Moses u sudijskoj nadoknadi.

U drugoj utakmici E-grupe Juventusa je sa 4:0 savladao Nordsjaelland. Golove su postigli Marchisio (6.), Vidal (23.), Giovinco (37.) i Quagliarella (75.).

Chelsea i Šahtar imaju po sedam bodova, Juventus na trećem mjestu ima bod manje, dok je posljednji Nordsjaelland s jednim bodom.