Sarajevo savladalo Čelik sa 4:2

Nogometaši Sarajeva upisali su četvrtu pobjedu svladavši na Koševu zenički Čelik rezultatom 4:2.

S ova tri boda Sarajlije su se vratile na prvo mjesto, koje je na kratko bio preuzeo Velež, koji je nešto ranije slavio kod Leotara u Trebinju sa 1:0.

Odličnu utakmicu u okviru petog kola odigrali su nogometaši Sarajeva i Čelika, a na kraju se razlog za slavlje imali domaći koji su upisali pobjedu rezultatom 4:2.

Igrala se 6. minuta kada Sarajevo dolazi u vodstvo preko Kojaševića koji je u pogodak pretvorio jedanaesterac dosuđen zbog igranja rukom igrača Čelika u svome šesnaestercu.

Čelik ubrzo poravnava preko Hadžića, a priliku za potpuni preokret Zeničana imao je Purić čiji je udarac zaustavio vratar Sarajeva. Domaćini do poluvremena dolaze do prednosti pogotkom Obuće.

U nastavku bilježimo po nekoliko prilika na obje strane, a novi pogodak pada u 68. minuti kada rezervista Kapetan ponovno poravnava rezultat.

Novu prednost Sarajevu donio je igrač Čelika Šišić, koji je pogodio vlastitu mrežu, a sudbinu Zeničana zapečatio je Kojašević pogotkom u sudačkoj nadoknadi za konačnih 4:2.