Izdvojeno Nogomet Sport

Sparta ubjedljivo pobjedila Sarajevo 5:0, Željo poražen od Maccabija 2:0

Sparta iz Praga je na svom stadionu dočekala momčad Sarajeva i upisala ubjedljivu pobjedu od 5:0.

Sparta je povela već u petoj minuti kada nakon kornera zabija Leony Kweuke. U 13. minuti velika prilika za Sarajevo da dođe do izjednačenja, ali odbrana Sparte s gol crte izbija udarac Hadžića. U 28. minuti gužva pred domaćim golom, ali niko od igrača Sarajeva se ne snalazi pa ostaje 1:0.

Ipak, u 35 minuti pritisak domaćina je urodio plodom. Odličan centaršut koristi Libor Sionko i zabija za 2:0. Bio je to ujedno i rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Na otvaranju drugog dijela velika prilika za Kweukea koji izlazi sam pred golmana, ali puca preko gola. U 63. minuti slobodan udarac za Sarajevo na sedamnaest metara izvodi Zoran Belošević čiji udarac odlazi pokraj desne stative. Šest minuta kasnije, nakon prodora Kadleca Kwauke zabija svoj drugi pogodak i podiže prednost svoje momčadi na 3:0.

U sudiskoj nadoknadi Sparta postiže još dva gola. 4:0 djelo je Jakuba Podanýja, a konačnih 5:0 svojim trećim pogotkom postavlja Kweuke.

Susret je na stadionu “Generali Arena” u Pragu, pred oko 11.000 gledalaca, sudio Rumun Alexandru Deaconu.

Za Sarajevo su u večerašnjem meču igrali: Hamzić, Maksumić, Torlak, Obuća, Kojašević, Hadžić (od 46. Suljić), Šćepanović (od 86. Bajraktarević), Čomor, Haskić (od 73. H. Handžić), Belošević, K. Handžić.

Uzvratni susret na rasporedu je za sedam dana na Koševu.

Željo poražen na Koševu

Nogometaši Željezničara su u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za UEFA Evropsku ligu večeras u Sarajevu poraženi od Maccabija iz Tel Aviva sa 0:2 (0:0).

Oba gola za izraelski tim postigao je Roberto Colautti (47., 56.).

Susret je na stadionu “Asim Ferhatović Hase”, pred oko 12.000 gledalaca, sudio Šveđanin Michael Lerjeus.

Za Željezničar su u večerašnjem meču nastupili: Karić, Kvesić, Marković, Savić (Jamak), Bogičević, Adilović (od 70. Višća), Zeba, Nyema, Bešlija (od 58. Selimović), Svraka, Smajić.

Uzvratni susret na rasporedu je za sedam dana u Tel Avivu.