Izdvojeno Košarka Sport

Teletovićevih 26 poena nedovoljno za pobjedu

Bosanskohercegovački košarkaški reprezentativac Mirza Teletović, unatoč porazu Caje Laboral, briljirao je i u 5. kolu košarkaške Eurolige.

Caja je večeras u španskom okršaju poražena od Athletica iz Bilbaa, iako je minutu i 37 sekundi prije kraja imala vodstvo 81-79. U završnici su gosti napravili seriju 7-0 i na kraju slavili sa 89-84. Caji su pripale prve tri dionice utakmice, no zadnja četvrtina bila je kobna po izabranike Duška Ivanovića.

Teletović je za 36 minuta i 15 sekundi provedenih na parketu ubacio čak 26 poena. Naš je reprezenativac pogađao 4-11 za dva poena, 3-5 za tri te 9-13 sa linije slobodnih bacanja. Ovome je pridodao i 8 skokova te 2 asistencije i najbolje je ocijenjeni igrač utakmice.

Pobjedu je Athleticu pak donio večeras raspoloženi Kostas Vasiliadis koji je ubacio 21 koš (3-5 za dva, 3-3 za tri, 6-6 sa linije slobodnih bacanja). Alex Mumbru je ubacio 14 poena, a D’or Fischer 10.

Caji je ovo bio drugi euroligaški poraz u tekućoj sezoni, Athleticu druga pobjeda.

Još su jednom neuvjerljivo, premda treći put zaredom nakon uvodnih dvaju poraza, do euroligaške pobjede stigli košarkaši Fenerbahçea. U Istanbulu su nakon produžetka pobijedili talijanski Cantu 85-83…