United se osvetio Cityju

Fudbaleri Manchester Uniteda osvetili su se igračima Cityja za težak poraz od 1:6 u Premiershipu. »Crveni đavoli» su danas, u meču FA kupa, nadigrali «ljutog rivala» sa 3:2, koji je, kako smo to najavili i ranije, nastupio bez nedovoljno oporavljenog Edina Džeke, piše SCsport

Gostima je posao olakšao i Kompany koji je u 10. minutu zaradio crveni karton. Samo dva minuta kasnije Rooney je pogodio mrežu domaćina. Isti igrač u 39. minutu nije realizirao jedanaesterac, ali se iskupio u drugom dijelu kada ponovo pogodio, ovaj put za 3:0. Prethodno je United preko Welbecka u 30. udvostručio vodstvo.

Plavi su bolje odigrali u nastavku. Prvo je Kolarov u 48. smanjio na 1:3, da bi u 64. meč u neizvjesnost vratio Aguero. Pred kraj meča City je bacio sve karte u napad, a u 82. je oštećen za penal.