Izdvojeno Nogomet Sport

Velež u posljednjoj minuti izborio bod na Koševu

U derbi susretu trećeg kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine Sarajevo i Velež su večeras na stadionu “Asim Ferhatović Hase” odigrali neriješeno 1:1.

Sarajevo je došlo u vodstvo u 4. minuti golom Suljića, a izjednačenje Veležu donio je Dupovac autogolom u 90. minuti.

Nezadovoljan sam načinom na koji smo završili utakmicu. Imali smo rezultat, ali nas je greška u finišu skupo koštala“, rekao je trener Sarajeva Jirži Plišek.

Šef stručnog štaba Veleža Mirza Varešanović nakon utakmice je izjavio da je zadovoljan igrom svojih igrača i postignutim rezultatom.

“Čestitam svojim igračima na odličnoj igri u drugom poluvremenu. Pojačali smo ritam u nastavku, napravili neke izmjene koje su urodile plodom. Istina, dali smo gol iz njihove greške, ali smo zaslužili bod zahvaljujući dobroj igri. Sarajevo je također imalo nekoliko prilika, pa mislim da je remi najpravedniji ishod utakmice“, izjavio je Varešanović, čija ekipa je susret završila s igračem manje, pošto je u finišu isključen Merzić.

Remi i na Pecari

Nogometaši Širokog Brijega i Borca odigrali su neriješeno 1:1 u derbi susretu trećeg kola Premijer lige BiH.

Široki je na “Pecari” došao u vodstvo u 51. minuti autogolom Raspudića.

Izjednačenje i bod prvaku BiH donio je Kajkut u 87. minuti, golom iz slobodnog udarca.

Nakon tri kola obje ekipe imaju po dvije pobjede i remi.

Četiri pobjede

Nogometaši Slavije, Travnika, Leotara i Rudara ostvarili su pobjede u trećem kolu Premijer lige BiH.

Slavija je došla do druge pobjede u prvenstvu, savladavši Čelik sa 2:0. Ekipa iz Lukavice u vodstvo je došla u 8. minuti golom Todorovića, dok je konačnih 2:0 postavio Šešlija u 51. minuti. Čeliku je ovo bio treći poraz, nakon kojeg je ostao na začelju tabele.

Istim rezultatom Leotar je savladao tuzlansku Slobodu. Ekipa iz Trebinja povela je u 45. minuti golom Zečevića, a Kajgo je u 90. minuti pogodio za konačnih 2:0 i prvu pobjedu Leotara u sezoni.

Travnik je na “Piroti” pobijedio Željezničara sa 2:1 i sarajevskoj ekipi nanio drugi poraz. Travničani su poveli u 2. minuti preko Nermina Varupe, a na 1:1 poravnao je Selimović u 45. minuti. Drugu pobjedu Travniku donio je Elvedin Varupa u 82. minuti.

Rudar je u Prijedoru s 1:0 savladao gradačačku Zvijezdu. Strijelac jedinog gola bio je Pantić u 51. minuti.

U derbiju začelja Kozara i GOŠK odigrali su neriješeno 0:0. Objema ekipama ovo su bili prvi bodovi u sezoni.