U prvom El Clasicu ove sezone nismo dočekali pobjednika. Nogometaši Real Madrida i Barcelone u prvoj su utakmici španskog Superkupa odigrali bez pobjednika, 2:2.

U odličnom dvoboju puno više pokazao je madridski Real, no to nije uspio ‘pretvoriti’ u pobjedu. Sastav Josea Mourinha prvi je stigao do vodstva već u 13. minuti preko Mesuta Özila. Na 1:1 izjednačuje David Villa sjajnim eurogolom za pamćenje u 36. minuti. Kada se činilo da će s neriješenim rezultatom momčadi otići na odmor, iz sjene je zabljesnuo Lionel Messi i odličnim prodorom savladao Casillasa. Real je u nastavku ponovno nastavio s čvrstom obranom iz prvog poluvremena i to je uspio naplatiti u 54. minuti kada Xabi Alonso postavlja konačnih 2:2.

Do kraja susreta Real je imao više prilika od Barcelone. S obzirom na viđeno u večerašnjoj utakmici, očekuje nas vrlo zanimljivi uzvrat na Camp Nou već za tri dana.