Nogomet Sport Video

VIDEO/ Ibišević dvostruki strijelac protiv Nürnberga

Fudbaleri Werdera danas su u Bremenu deklasirali ekipu Wolfsburg a sa 4:1 u utakmici 16. kola Bundeslige i ponovo se uključili u trku za titulu šampiona Njemačke.

Pitanje pobjednika na duelu u Bremenu bilo je riješeno već u prvom poluvremenu u kojem je domaćin golovima Papastathopoulosa i Pizarra vodio sa 2:0. Pobjedu Werdera u nastavku utakmice potvrdili su Rosenberg i Arnautović.

Ekipa Borusije iz Monchengladbacha, koja zauzima četvrto mjesto na tabeli, izgubila je u gostima od Augsburg sa 1:0 i propustila priliku da barem do sutra izbije na vodeće mjesto na tabeli.

Köln je kod kuće deklasirao Freiburg sa 4:0, a po dva pogotka za raspoložene domaćine postigli su Podolski i Clemens.

Fudbaleri Hamburga odigrali su bez golova na gostovanju Mainzu, dok je Hoffenheim pogocima dvostrukog strijelca Ibišević osvojio bodove u Nürnbergu.