Izdvojeno Nogomet Sport Video

VIDEO/ Lulić strijelac za Lazio, Roma slavila bez Pjanića

U posljednje dvije utakmice 16. kola italijanske Serie A nastupali su klubovi dvojice bh. reprezentativaca, Lazio Senada Lulića, te njihov gradski rival Roma našeg Miralema Pjanića.

Senad Lulić odigrao je svih 90 minuta u remiju svog tima sa Udineseom. Crno-bijeli iz Udina u vodstvo su stigli u 28. minuti pogotkom Floro Floresa, da bi bh. reprezentativac dvije minute prije odlazak na poluvrijeme iskoristio asistenciju Gonzaleza da savlada Handanovića i poravna na 1:1. Samo šet minuta igre u nastavku bilo je dovoljno ekipi sa Olimpica da dođe do totalnog preokreta. Bivši fudbaler Bayerna, Miroslav Klose, koji u Laziju proživljava svoju drugu mladost pogodio je za vodstvo „nebesko-plavih“.

Miralema Pjanića nije bilo u sastavu Rome koji je sa 3:1 slavio na teškom gostovanju kod Napolija. „Vučica“ je već u 3. minuti meča stigla u vodstvo autogolom golmana domaćih Morgana De Sanctisa. Vodstvo Rome za prvu pobjedu u posljednje četiri utakmice u 59. minuti udvostručio je Osvaldo na asistenciju kapitena Francesca Tottija.

Domaći fudbaleri uspjeli smanjiti preko Mareka Hamšika u 83. minuti, ali je u 90. minuti Simplicio trećim golom za Romu postavio konačnih 3:1, piše SCsport