Iako su i ovom prilikom igrali oslabljeni, bez Lionela Messija, Xavija, Danija Alvesa, Puyola i još nekih, igrači Barcelone su nakon dugo vremena izgledali podređeno na travnjaku. I tako oslabljeni su nedavno pobjeđivali Bayern i druge jake europske momčadi, no Chivas je nadigrao Guardiolinu momčadi i zasluženo slavio.

David Villa je već u 4. minuti doveo Barçu u vodstvo, te je sat vremena katalonska momčad provela u vodstvu. No, potom je u unutar samo četiri minute 22-godišnji napadač Chivasa Marco Fabian De la Mora s dva pogotka okrenuo rezultat. Zabio je prvo u 60., a potom i u 63. minuti najljepši pogodak na utakmici. S osam-devet metara, malo iskosa, akciju je završio atraktivnim škaricama i predivnim pogotkom.

Slomljena Barcelona je do kraja ogleda primila još dva pogotka. Casillas i Verduzco su zaokružili veliku pobjedu Chivasa od 4-1.

Recimo da je ovog ljeta Real Madrid pobijedio Chivas s 3-0 u prijateljskoj utakmici, dok ih je Juventus svladao s 1-0