Izdvojeno Nogomet Sport

VIDEO/ Naljutio se Messi, pet komada u mreži “šišmiša”

Fudbaleri Barcelon, aktuelnog prvaka Španije, u okviru 23. kola su na svom Nou Campu predvođeni fantastičnim Lionelom Messijem savladali Valenciju sa 5:1. Nije Argentinac bez razloga fantastičan. Zvanično najbolji fudbaler svijeta večeras je postigao sva četiri gola za totalni preokret svog tima, koji je bio u jednom golu zaostatka od 9. minute kada je mrežu Valdesa pogodio Piatti.

Ipak, već u 22. minuti rezultat je bio poravnat, a samo pet minuta kasnije Barca je vodila. Naravno, golovima „vanzemaljca“ Messija. Svoj treći i treći gol Barcelone omaleni argentinski fudbaler postigao je u 76. minuti igre.

Sjajnu predstavu Messi je zaključio pet minuta prije kraja susreta svojim četvrtim golom za koji mu je asistirao Busquets. Tačku na “i” golom u sudijskoj nadoknadi stavio je Xavi golom za konačnih 5:1.

Nakon ove ubjedljive pobjede Barcelona je opet na deset bodova zaostatka za vodećim Real Madridom.

Barcelona 0-1 Valencia by simaotvgolo12

Barcelona 1-1 Valencia by simaotvgolo12

Barcelona 2-1 Valencia by simaotvgolo12

Barcelona 3-1 Valencia by simaotvgolo12