Izdvojeno Nogomet Sport Video

VIDEO/ I Real Madrid konačno osvojio jedan trofej

I Real Madrid je konačno osvojio jedan trofej! Istina, nije riječ o Ligi prvaka, šampionat Španije ili Superkupu ove zemlje (sva tri trofeja pripala Barceloni), ali se piše… U revijalnoj utakmici za Trofej Santiago Bernabeu, kraljevski klub savladao je na svom stadionu turski Galatasaray s 2:1.

Gosti su odlično otvorili ovu revijalnu utakmicu, te su i poveli u 11. minuti pogotkom Inana. Real je nakon toga preuzeo inicijativu. Najveće probleme turskoj obrani zadavao je Kaka. U 34. minuti, Ramos je izjednačio glavom nakon slobodnog udarca kojeg je izveo Xabi Alonso.

Kraljevima je pobjedu osigurao Karim Benzema, koji je ušao u drugom poluvremenu. Xabi Alonso je imao zasluge i za ovaj pogodak, jer je uposlio Benzemu preciznim dodavanjem.