Edin Džeko je u briljantnoj formi! U tri ovosezonske utakmice u dresu Manchester Cityja postiga je isto toliko golova.

Nakon što je u engleskom Superkupu matirao golmana Manchester Uniteda, te u prvom kolu načeo mrežu Swansea, Dijamant je pogodio i danas.

U 47. minuti rasparao je mrežu Boltonovog gola, kada se nakon asistencije Milnera oslobodio svog čuvara i iskosa sa desne strane „probio“ Jaaskelainena, golmana Boltona.

Sa tribina Reebok stadiona, iz dijela gdje su smješteni navijači manchester Cityja ori se „ooooooooo, Edin Džekooooooooo“! Zaslužio je majstor!

Inače, City je slavio pobjedu rezultatom 3:2. Poveli su Građani u 26. minuti, a strijelac je bio Silva. Za 0:2 pogodio je Barry u 38. minuti, a do kraja poluvremena pao je još jedan gol. Loptu je iz mreže morao vaditi i Joe Hart kojeg je matirao hrvatski internacionalac Ivan Klasnić.
Tek što se krenulo s centra u drugom poluvremenu vidjeli smo pravu majstroriju našeg Džeke, koji je Cityju ponovo osigurao dva gola razlike. Konačnih 2:3 postavio je Davies u 63. minuti utakmice.

Džeko je igrao do 80. minuta kada ga je zamijenio Adam Johnson.