Želji tri boda na Podavali, Manijaci vraćeni!

Fudbaleri Željezničara uspjeli su smanjiti bodovni zaostatak u odnosu na dvije prvoplasirane ekipe PL BiH, s obzirom da su izabranici Amara Osima u okviru 10. kola Premijer lige BiH trijumfovali na gostovanju kod GOŠK-a u Gabeli pobijedivši sa minimalnih 1:0. Strijelac jedinog gola za „plave“, u posljednjim trenucima susreta, bio je Jadranko Bogičević na asistenciju Zajka Zebe.

Prvu ozbiljniju priliku na utakmici imali su domaći fudbaleri kada je u 6. minuti šut Karića zaustavio Gušo, a samo dvije minute kasnije šut Bošnjaka otišao je preko gola. Novu priliku za gol izabranici Milomira Odovića imali su u 15. minuti preko Tomića, Zeba je prethodno izgubio loptu, veznjak Gabeljana krenuo je u kontru, ali u posljednjem trenutku njegov udarac izblokirao je Jadranko Bogičević.

Zbog loše glume faula u kaznenom prostoru Željezničara, napadač domaćih, Mahir Karić zaradio je žuti karton. Amar Osim ,šef stručnog štaba tima sa Grbavice, bio je prisiljen već u 22. minuti napraviti prvu izmjenu. Zbog povrede igru je napustio Vernes Selimović, a njega je zamijenio mladi Mirsad Ramić.

Iako su stigli u Gabeli, gostujući navijači vraćeni su put Sarajeva zbog odluke Komiteta za normalizaciju N/FSBiH o zabrani odlaska na gostujuće mečeve do kraja ove polusezone.

Desetak minuta prije kraja prvog poluvremena u kojem su fudbaleri GOŠK-a imali mnogo konkretnije šanse, u igru je ušao Prskalo umjesto povrijeđenog Ćuluma. U posljednjoj minuti prvog dijela igre Tomislav Tomić je poropustio sjajnju priliku, dok je samo nekoliko trenutaka kasnije zakasnio na ubacivanje na drugoj stativi.

Nastavak utakmice nije donio ništa naručio, dobrih petnaestak minuta prisutni gledaoci na stadionu Podavala mogli su gledati pravu fudbalsku uspavanku sve do šuta Karića koji je sjajni Gušo odbranio. Nakon ove prilike domaći zaprijetili su i fudbaleri „plavih“.

Prvo je u 60. minuti Zeba sjajno šutirao iz slobodnog udarca ali lopta odlazi za malo preko prečke, da bi isti igrač nekoliko minuta sjajno proigrao Svraku koji sa svega šest metara promašuje najbolju priliku za Željezničar na ovome susretu. Ofanzivni veznjak gostujuće ekipe nekoliko minuta poslije imao je još jednu priliku ali je sa udaljenosti od oko 18 metara jako loše šutirao.

Nakon jedne izgubljene lopte Nermina Jamaka u dobroj šansi se našao danas veoma agilni Tomić, ali za njega nesavladavila preprekao ostao je iskusni veteran na golu Željezničara Adnan Gušo.

Ipak, kazna domaćima za sve propuštene prilike stigla je u posljednjim trenucima meča kada je za nova tri boda, na asistenciju Zebe, pogodio defanzivac „plavih“ Jadranko Bogičević.

GOŠK – Željezničar 0:1
Stadion: Podavala. Gledalaca: 500. Sudija: Dragan Skakić. Žuti kartoni: Karić (GOŠK), Zeba (Željezničar). Strijelac: 0:1 Bogičević (90.)

GOŠK: Schreng, Žderić, Šabanović, Mus, Helvida, Ćulum (od 36. Ćulum), Šiljak, Tomić, Dudić, Karić, Bošnjak. Trener: Milomir Odović

ŽELJEZNIČAR: Gušo, Vasilić, Kvesić, Nyema, Čolić, Bogičević, Svraka, Jamak (od 82. Smajić), Selimović (od 22. Ramić), Adilović (od 61. Bešlija), Zeba. Trener: Amar Osim