Izdvojeno Nogomet

Džeko asistent, Begović primio četiri gola

Nogometaši Fulhama i Manchester Cityja odigrali su neriješeno 2:2 u susretu petog kola engleske Premier lige.

Manchester City, koji je ostvario četiri pobjede u dosadašnjem dijelu prvenstva, bio je blizu petog trijumfa u sezoni, nakon što je imao prednost od dva gola. Sergio Agüero je u 18. minuti doveo City u vodstvo od 1:0, a u prvoj minuti nastavka postigao je drugi pogodak u ovom meču, a osmi u sezoni.

Ipak, Zamora je u 56. uspio smanjiti zaostatak Fulhama, dok je Murphy pogodio u 75. za konačnih 2:2.

Bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko odigrao je svih 90 minuta za City i bio je asistent kod drugog gola Agüera. Današnjim remijem City je privremeno preuzeo vodeću poziciju na tabeli s bodom prednosti u odnosu na gradskog rivala Manchester United, koji ima utakmicu manje.

U jednom od derbija kola Tottenham je pobijedio Liverpool sa 4:0. Strijelci su bili Modrić (7.), Defoe (66.) i Adebayor (68., 90.). Istim rezultatom Sunderland je savladao Stoke, na čijem golu je bio bh. reprezentativac Asmir Begović. Golove su postigli Bramble (5.), Woodgate (11.-a.g.), Gardner (28.) i Larsson (59.).

U posljednjoj utakmici petog kola sastaju se Manchester United i Chelsea.