Veći dio snage budući Ferrarijev superautomobil dobijaće od 7.3 litarskog V12 motora koji je italijanska kompanija razvila za model F620, a koji će za ovu priliku biti pojačan na oko 800 ks.
Dodatnih 120 “konja” dobijaće zahvaljujući sistemu za regenerisanje kinetičke energije automobila (KERS), koji je u upotrebi u bolidima Formule 1.
Kako ovaj sistem omogućuje dodatnu snagu samo u ograničenim vremenskim intervalima, F70 će tokom vožnje na raspolaganju uglavnom imati “samo” bazičnih 800 ks.
S obzirom na najave da će novi Ferrari biti težak oko 1135 kg, što je značajno manje od Enzovih 1365 kg, F70 imaće odličan odnos snage i težine, tako da od ovog automobila treba očekivati respektabilne performanse.
[crp]Još uvek nije poznato kada bi Ferrari mogao da predstavi naslijednika modela Enzo, ali prema ranijim najavama to bi trebalo da se dogodi tokom 2012. godine.
B92/Informer.ba