Izdvojeno Nogomet Sport Video

Barca jako blizu tituli, Iniesta zabio supergol

Katalonski derbi odigrao se u sklopu 35. kola španjolskog nogometnog prvenstva na Camp Nou, završio je pobjedom Barcelone: Barcelona je slavila protiv Espanyola 2-0.

Barca je tako zadržala osam bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani madridski Real koji je sa 6-2 u subotu slavio kod Seville. Do kraja prvenstva ostala su tri kola i Barceloni je potreban još samo bod da proslavi treći uzastopni naslov i 21. ukupno.

Nogometaši Josepa Guardiole nisu dopustili neugodno iznenađenje u gradskom derbiju kakvu su domaćoj publici priuštili 2009. godine kada je Espanyol na Camp Nou slavio 2-1. Igru su kontrolisali od samoga starta, a za vodstvo na utakmici pobrinuo se Andres Iniesta sjajnom solo-dionicom u 29. minuti kada je između nekoliko gostujućih igrača zadržao loptu i pogodio donji bliži ugao gostujućeg golmana Kamenog.

Konačnih 2-0 glavom je pogodio Gerard Pique na Xavijevo ubacivanje iz ugla u 48. minuti.