Nogomet Sport Top

BiH razbila Island na Bilinom Polju

Bosna i Hercegovina je sinoć u Zenici na stadionu Bilino Polje u utakmici prvog kola grupe J kvalifikacija za EURO razbila Island rezulatom 3:0.

Debi na klupi Zmajeva imao je selektor Faruk Hadžibegić (65), a duel je sjajno počeo za naš tim.

Igrala se 14. minuta kada je Amar Dedić odlično prošao po desnoj strani, ubacio, a Rade Krunić zabio za 1:0.

Isti akteri u 40. minuti kreirali novi gol za BiH. Dedić je ponovo centrirao, a Krunić se najbolje snašao u kaznenom prostoru gostiju i udvostručio prednost.

U 63. minuti se dogodio najljepši trenutak na večerašnjem susretu.

Fantastični Amar Dedić je sve uradio sam i lijevom nogom spektakularno postigao gol za 3:0.

Do kraja susreta golova nije bilo, pa su Zmajevi na najbolji mogući način otvorili kvalifikacije za prvenstvo.

Za BiH su od prve minute igrali:

Šehić, Gazibegović, Ahmedhodžić, Miličević, Saničanin, Dedić, Krunić, Tahirović, Hadžiahmetović, Demirović i Prevljak.

Priliku u nastavku su dobili Kodro, Hadžikadunić, Prcić, Bilbija i Cimirot.

Kapiten BiH Edin Džeko nije nastupio večeras zbog povrede leđa.

Island je nastupio u sastavu:

Runarsson, Palsson, Magnusson, Gretarsson, Olafsson, Sigurdsson, Traustasson, Haraldsson, Thorsteinsson, Finnbogasson te Gudmundsson.

Zmajevi već u nedjelju (26. marta) u susretu drugog kola grupe J gostuju Slovačkoj u Bratislavi.