Rukomet Sport

Danska pobijedila Španiju i ušla u finale EP

Rukometaši Danske plasirali su se u finale Evropskog prvenstva u Srbiji pošto su večeras savladali Španiju sa 25:24 (12:10).

Dance je predvodio njihov najmlađi rukometaš Rasmus Lauge sa šest golova, a Mikel Hansen i Rene Toft Hansen postigli su po četiri.

U španskoj reprezentaciji najbolji je bio Hulen Aginagalde sa pet golova (bez promašaja).

Španci su bolje počeli utakmicu i poslije 15 minuta vodili 7:3. Ipak, Danci su uspjeli da izjednače do kraja prvog poluvremena i u posljednjem minutu tog djela igre dođu do prvog vođstva poslije početne prednosti od 1:0.

U drugo poluvreme Danci su ušli sa dva gola prednosti, a serijom 6:2 na početku drugog dijela došli do još veće prednosti.

Do kraja meča Španci su uspjeli jednom da izjednače golom Kristijana Ugaldea za 19:19, ali su Skandinavci ipak priveli meč kraju u svoju korist odličnom igrom Mikela Hansena, koji je postigao tri od četiri posljednja pogotka Danaca.

U drugom polufinalu od 20.15 sastaju se Srbija i Hrvatska.

Finale se igra u nedjelju od 17 sati u Beogradskoj areni.