Sport Tenis

Đokovićev prvi poraz u sezoni

Srpski teniser Novak Đoković izgubio je danas od Škota Andy Murraya sa 0:2 (2:6 5:7), u polufinalu turnira u Dubaiju.

Najbolji teniser svijeta poslije prvog poraza u sezoni neće biti u prilici da brani titulu u Ujedinjenim Arapskim Emiratima koju je osvajao prethodne tri godine.

U dosadašnjim duelima Đoković je bio bolji sa sedam pobjeda i četiri poraza, ali se Murray približio pobjedom u Dubaiju.

Na početku meča bilo je izjednačeno, da bi Murray napravio prvi brejk u šetom gemu i poveo sa 4:2. Škot je uspio ponovo da oduzme servis Đokovića u ključnom, osmom gemu prvog seta za vođstvo od 1:0.

Pošto je na svoj servis osvojio prvi gem u drugom setu Murray je nastavio sa odličnom igrom i opet oduzeo servis srpkom teniseru.

Poslije početnog vođstva Škota, igrači su osvajali svoje servise do devetog gema kada je Murray servirao za pobjedu.

U odlučujućim poenima Đoković je poboljšao igru i izborio dvije brejk lopte, realizovao već prvu i vratio se u meč. Ipak, Murray je iskoristio sljedeću šansu i na servis srpskog tenisera došao do trijumfa.

On će igrati u finalu sa boljim iz duela Roger Federer – Juan Martin del Potro.