Izdvojeno Nogomet Sport

Džekina asistencija u pobjedi Cityja nad Spursima

Derbi meč 22. kola Premiershipa između Manchester Cityja, za kojeg je od prve minute mjesto u napadu dobio Edin Džeko i Tottenham Spursa završen je rezultatom 3:2.
Prvo poluvrijeme nije donijelo mnogo uzbuđenja, oba tima bila su oprezna sa stidljivim pokušajima da ugroze gol protivnika.

No, u nastavku se «sve otvorilo». Igrala se 56. minuta kada je domaćin poveo. Gol je postigao Samir Nasri na asistenciju Davida Silve. Samo tri minuta kasnije nova erupcija oduševljenja na stadionu. Nakon kornera, najviši u šesnaestercu Spursa bio je Edin Džeko, koji je glavom prebacio loptu na drugu stativu gdje se nalazio Lescott za 2:0.

Kada su svi pomislili da će se igra Tottenhama raspasti, gosti iz Londona pokazali su zašto ih uz City i United, mnogi ubrajaju u kandidate za naslov prvaka Engleske.

U razmaku od samo pet minuta stigli su do egala. Prvo je Defoe u 60. smanjio na 1:2, da bi Bale u 65. izjednačio rezultat i stvari vratio na početak. U istoj minutu Džeku je zamijenio Italijan Balotelli, a naš internacionalac za dobru igru i asistenciju nagrađen je aplauzom.

Do kraja meča viđeno je dosta uzbuđenja. Mogli su gosti do tri boda, ali je Defoe promašio prazan gol, da bi na drugoj strani Balotelli pogodio iz penala koji je napravljen upravo na njemu. Igrala se 94. minuta.