Izdvojeno Ostali sportovi Sport

Džudo: Mrdić i Minić prvaci Balkana

Bosanskohercegovački džudisti Mitar Mrdić i Slobodan Minić osvojili su naslove prvaka Balkana.

Na balkanskom seniorskom prvenstvu u Beočinu (Srbija) Mrdić je u kategoriji do 73 kg ostvario pet pobjeda nad predstavnicima Rumunije, Srbije, Bugarske i Crne Gore.

Slobodan Minić je u kategoriji do 100 kg savladao dva predstavnika Srbije i jednog predstavnika Crne Gore.

Pored Mrdića i Minića, na prvenstvu u Srbiji nastupila su još trojica bh. džudista i četiri džudistkinje. Mlade bh. reprezentativke Sabina Haračić (-70 kg) i Dejana Komljenović (- 48 kg) osvojile su srebrene, a Borjana Ivić (+ 78 kg) bronzanu medalju.

Ostali bh. reprezentativci, Eldin Omerović (- 81 kg), Andrej Zurovac (- 60 kg), Lejla Sejdinović (- 52 kg) te iskusni Dražen Subotić (+ 100 kg) takmičenje su završili sa po jednom pobjednom i dva poraza.

Na prvenstvu je nastupilo oko 150 takmičara i takmičarki iz osam zemalja (Albanija, Bosna i Hercegovine, Bugarska, Crna Gora, Makedonija, Rumunija, Srbija i Turska), saopćeno je iz Džudo saveza BiH.

Na balkanskom seniorskom prvenstvu u Beočinu (Srbija) Mrdić je u kategoriji do 73 kg ostvario pet pobjeda nad predstavnicima Rumunije, Srbije, Bugarske i Crne Gore.Slobodan Minić je u kategoriji do 100 kg savladao dva predstavnika Srbije i jednog predstavnika Crne Gore.