Košarka Top

Pobjeda košarkaša BiH nad Portugalom na startu olimpijskih pretkvalifikacija

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjedom je započela turnir olimpijskih pretkvalifikacija u poljskom gradu Gliwice. Košarkaši BiH su u prvom kolu pobijedili selekciju Portugala sa 84:75.

Portugalci su bolje započeli meč i već na startu došli do prednosti od sedam poena, a prvu četvrtinu zaključili su vodstvom od 24:17.

U nastavku susreta izabranici selektora Adisa Bećiragića zaigrali su bolje prvenstveno u odbrani i do kraja poluvremena smanjili zaostatak na tri poena, a već na početku trećeg perioda napravili preokret.

Prednost su bh. košarkaši održavali do kraja meča za konačnih 75:84.

Reprezentaciju BiH predvodili su Džanan Musa sa 21 poenom, Jusuf Nurkić sa i debitant Luka Garza sa 15 poena uz 12 skokova.

Kod Portugala su se istakli šuteri Lisboa (22) i Williams (19).

Reprezentacija BiH u drugom kolu sutra igra protiv domaćina Poljske, koji je danas savladala Mađarsku sa 83:81.