Košarka Sport

NBA: Druga pobjeda Dallasa u Los Angelesu

Košarkaši Dallasa po drugi put pobijedili su branitelje naslova LA Lakerse na njihovom parketu, ovaj put su Mavsi slavili s 81:93 i poveli u polufinalu Zapada s 2:0.

Dirk Nowitzki postigao je kod pobjednika 24 koša, a kod Lakersa, koji su u drugom poluvremenu ubacili tek 32 koša, najbolji je bio Kobe Bryant s 23.

U Istočnoj konferenciji Chicago je nakon uvodnog poraza  sinoć na domaćem parketu pobijedio Atlantu sa 86:73, čime je izjednačio omjer u polufinalnoj seriji na 1:1.

Bullsi su sredinom četvrte četvrtine vodili s 14 koševa razlike, da bi četiri minute prija kraja Hawksi smanjili zaostatak na 77:71. No Chicago je tada serijom 6:0 razriješio sve dileme.

Nakon što je proglašen MVP-jem NBA lige Derrick Rose ostvario je 25 koševa i 10 dodavanja za Bullse, a goste je s 21 ubačajem predvodio Jeff Teague.